SBP jest na dzień dzisiejszy jednym z najbardziej znaczących i dynamicznych producentów opraw oświetleniowych dla przemysłu, na obiekty sportowe, publiczne, mieszkalne i handlowe oraz do oświetlenia ulic i tuneli. Firma SBP konstruuje szeroką i kompletną gamę opraw oświetleniowych o nowoczesnej budowie, pewnych i bezpiecznych oraz o wysokim stosunku jakości do ceny. Uważna praca nad stylem i kształtem charakteryzującym nasze produkty, zastosowanie materiałów wysokiej jakości oraz dopracowanie detali i wykończeń, są największymi zaletami opraw SBP. W produkcji opraw SBP są wykorzystywane najlepsze technologie, nowoczesne procesy zapewniające całkowitą zgodność z normami jakości, bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska naturalnego. System działania SBP mający na celu całkowite usatysfakcjonowanie Klienta posiada certyfikat UNI-EN-ISO 9001. SBP produkuje swoje oprawy pod dwoma znakami towarowymi: SBP oraz SBPUL (SBP Urban Lighting).

Strona producenta: www.sbp-pil.com

Poniżej przedstawiamy Państwu zakres oferty firmy SBP.
Szczegółowe informacje na temat opraw możemy otrzymać po kliknięciu na ich zdjęcia.(Pliki pdf)
Naświetlacze
HORO 
HORO to nowa rodzina asymetrycznych naświetlaczy o mocy 1000 i 2000 W; do profesjonalnego oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego obiektów sportowych, a także dużych obszarów zewnętrznych.
Oprawa ta dzięki najnowocześniejszej technologii stała się jednym z najlepszych naświetlaczy, przy projektowaniu którego szczególną uwagę zwrócono na system minimalizujący olśnienie, zmniejszenie zużycia energii oraz ograniczenie zanieczyszczeń świetlnych.
- Korpus z odlewu aluminiowego, pomalowany proszkowo.
- Odbłyśniki z czystego aluminium.
- Ceramiczne oprawki na źródło ze stalowymi sprężynami.
- Puszka przyłącza elektrycznego wykonana z poliamidu, kompletna w zapłonnik zamontowany bezpośrednio na korpusie.
- Automatyczny rozłącznik linii.
- Szyba hartowana, bezpieczna, ekstra przeźroczysta o grubości 5 mm na.
- Uszczelki silikonowe.
- Układ antivacum IP 66 z poliamidu.
- Jarzmo metalowe ocynkowane na gorąco.
5STARS 1000 
Projektory 5STARS 1000W są w szczególności przeznaczone w miejscach gdzie wymagany jest średnio-wysoki poziom natężenia oświetlenia, zapewniając jednocześnie wysoki stopień równomierności.
Główne zastosowanie tych opraw to: duże powierzchnie zewnętrzne, obiekty sportowe, kompleksy architektoniczne. Są to oprawy o braku szkodliwej emisji światła w górę.
Możliwość korzystania z szerokiej gamy odbłyśników i akcesoriów, umożliwia stosowanie opraw 5STARS 1000W w różnych warunkach wymogów instalacyjnych. Do zasilania opraw konieczne jest użycie odpowiednio dobranego układu zasilającego (statecznik + kondesator), który powinien być zamówiony dodatkowo do oprawy.
- Obudowa z wytłaczanego aluminium RAL 9006.
- Odbłyśniki symetryczne i asymetryczne (Imax 45° 55°, o wiązce średniej lub wąskiej, wykonane z polerowanego aluminium oksydowanego aluminium.
- Puszka z przyłączem elektrycznym (w przypadku oprawy z zapłonnikiem na obudowie) wykonana z poliamidu.
- Urządzenia regulujące ciśnienie w oprawie (chronione patentem), IP 66.
- Szyba hartowana, bezpieczna o grubości 5 mm na zawiasach.
- Uszczelka silikonowa, dwuskładnikowa, naniesiona bezpośrednio na szybę systemem CNC.
- Klamry zamykające wykonane z aluminium i stali.
- Jarzmo stalowe pomalowane na kolor RAL 9006
- Naniesiony stopniowy goniometr.
SKYS 
SKYS są wysoce technicznymi projektorami przeznaczonymi do oświetlenia dużych powierzchni, w sposób bardzo jednorodny, nie powodując olśnienia, bez "zanieczyszczeń świetlnych", z dużych wysokości (12-30m). Główne przeznaczenie tych opraw to oświetlanie dużych powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych, rozjazdów komunikacyjnych, parkingów placów oraz lotnisk. Aby można oprawy te stosować w różnych realizacjach są dostępne wersje z pojedynczym źródłem 1000/2000W, oraz z dwoma źródłami 2x250/400W (np. mix Soda / Me z zapłonem pojedynczym lub podwójnym), wersje z odbłyśnikiem intensywnym lub półintensywnym.
Do zasilania opraw konieczny jest odpowiednio dobrany zasilacz (statecznik + kondesator) dostępny jako akcesorium do zamówienia dodatkowo do oprawy.
- Korpus oprawy wykonany z odlewu aluminiowego, pomalowany na kolor RAL 9006.
- Odbłyśniki z polerowanego aluminium oksydowanego aluminium Imax 60°.
- Stalowy uchwyt antywibracyjny blokujący źródło.
- Obudowa oprawki źródła (wersja 2x250-400W) oraz puszki przyłącza elektrycznego (z zapłonnikiem, gdy montowany na oprawie) wykonana z poliamidu.
- Urządzenia regulujące ciśnienie w oprawie (chronione patentem), IP66.
- Szyba hartowana, bezpieczna o grubości 5 mm na zawiasach.
- Uszczelka silikonowa.
- Klamry zamykające wykonane z aluminium i stali.
- Jarzmo metalowe ocynkowane na gorąco mogące być montowane poziomo lub pionowo umożliwiające regulację odchylenia oprawy -10° mocowane za pomocą dwóch śrub.
LASER 
Oprawy LASER są asymetrycznymi naświetlaczami o mocach 1000 i 2000W przeznaczonymi do użytku zewnętrznego, szczególnie przydatne do oświetlenia obiektów sportowych oraz średnio-dużych powierzchni, z dużej wysokości (12-30m).
Odpowiednio zamontowane zapobiegają emisji światła do góry. Ułatwiony montaż źródła światła poprzez pokrywę znajdującą się w tylnej części oprawy. Do zasilania opraw należy dobrać odpowiedni układ zasilający (statecznik+zapłonnik), dostępny jako akcesorium, do zamówienia dodatkowo do oprawy.
- Korpus oprawy oraz pokrywa (na zawiasach w tylnej części korpusu) z aluminium RAL 9006.
- Puszka przyłącza elektrycznego z aluminium z technopolimerową pokrywą.
- Urządzenie regulujące ciśnienie w oprawie (chronione patentem).
- Odbłyśnik z polerowanego i oksydowanego aluminium o średnim (M) oraz intensywnym (INT) rozsyle.
- Stalowy uchwyt antywibracyjny blokujący źródło.
- Szyba hartowana, bezpieczna zamocowana stalowymi klamrami.
- Uszczelki silikonowo-gumowe.
- Jarzmo metalowe ocynkowane na gorąco z goniometrem stopniowym (co 5°, ułatwiającym montaż oprawy.
- Śruby zewnętrzne ze stali nierdzewnej.
RAY 
Oprawy RAY są wąskostrumieniowymi oprawami o wysokiej sprawności na źródła trzonkowe i moce 1000 oraz 2000W, do użytku zewnętrznego oraz wewnątrz, głównie na obiektach sportowych oraz zastosowań architektonicznych.
Kompaktowość, wysoka sprawność i bezbłędna kontrola rozsyłu światła, szeroki wybór odbłyśników (od 7ľdo 60ľ jak również dostępność wersji z gorącym zapłonem zapewnia elastyczność możliwości ich stosowania.
Do instalacji wykorzystujących oprawy RAY emitujących światło do góry należy stosować wersje HU, zalecane również w miejscach bardziej narażonych na nagłe zmiany temperatury zewnętrznej. Do zasilania opraw RAY należy dobrać odpowiedni zasilacz (balast+kondensator), dostępny jako akcesorium do zamówienia.
- Korpus oraz pierścień mocujący szybę pomalowanego aluminium RAL 9006.
- Klipsy mocujące pokrywę ze stali nierdzewnej (z zabezpieczeniem).
- Puszka przyłącza elektrycznego zawierająca zapłonnik z poliamidu.
- Odbłyśniki o znacznej grubości wykonane z czystego aluminium 99,98% służące również jako radiator chłodzący oprawę.
- Ceramiczne oprawki na źródło ze stalowymi sprężynami.
- Przewody z niklowanej miedzi w osłonie sylikonowej THT.
- Silikonowa uszczelka o wydłużonej żywotności.
- Automatyczny rozłącznik sieci.
- Szyba o grubości 5mm hartowana termicznie i o grubości 2mm hartowana chemicznie (wersje HU)
- Urządzenie celownicze do pozycjonowania oprawy wykonane ze stali nierdzewnej.
- Urządzenia regulujące ciśnienie w oprawie (chronione patentem), IP 66.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
5STARS 
5STARS są oprawami o wysokiej sprawności do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, o kompaktowej nowoczesnej budowie. Dostępna jest szeroka gama wersji, czy to pod względem stosowanych mocy i źródeł światła, czy też pod względem kompletnej linii odbłyśników. Także dostępny jest szeroki wybór akcesoriów kontrolujących rozsył światła oraz ułatwiających montaż. Wszystkie te czynniki pozwalają na stosowanie opraw 5STARS w wielu realizacjach iluminacyjnych, (również w oświetleniu ulic, patrz str. 94) jako oprawy funkcjonalne, odporne na działanie warunków atmosferycznych, jednocześnie łatwo komponujące się z otoczeniem. Rodzina opraw 5STARS jest podzielona na dwie wielkości: 5STARS 1 (max 150W) oraz 5STARS 2 (max 400W). Oprawy te dostępne są również w wersji Recessed przeznaczonej do zabudowy w stropie podwieszanym.
- Korpus oprawy wykonany z odlewu aluminiowego, pomalowany na RAL 9006.
- Odbłyśniki asymetryczne (z różnymi rozsyłami), wąskostrumieniowe symetryczne i asymetryczne, o charakterystyce oprawy ulicznej, wykonane z polerowanego i oksydowanego aluminium.
- Szyba hartowana umieszczona w polimerowej ramce na zawiasach.
- Uszczelka silikonowa o wydłużonej żywotności.
- Jarzmo metalowe pomalowane na kolor RAL 9006.
- Dławica M16x1,5 do kabla H05RN-F 3G1 fl5÷10mm
- Stalowe śruby zewnętrzne.
WIN 
Oprawy WIN są to kompaktowe naświetlacze o małej głębokości, o geometrycznej liniowej formie, do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, do oświetlenia oraz podkreślenia fasad, oświetlenia wystaw sklepowych obiektów architektonicznych.
Mogą być instalowane w bardzo niewidoczny, dyskretny sposób np. na gzymsach budynków będąc jedynie źródłem iluminacji podkreślającym walory obiektu.
Dostępność szerokiego wyboru odbłyśników, możliwość stosowania całej gamy źródeł światła pozwala na wykorzystanie ich w różnych instalacjach iluminacyjnych.
Rodzina opraw WIN podzielona jest na dwie wielkości: WIN 01 (max 150W) i WIN 02 (max 400W).
- Korpus oprawy wykonany z pomalowanego na RAL 9006 odlewu aluminiowego.
- Odbłyśniki symetryczne, asymetryczne i wąskostrumieniowe wykonane z polerowanego i oksydowanego aluminium.
- Szyba hartowana umieszczona w polimerowej ramce na zawiasach.
- Uszczelka silikonowa o wydłużonej żywotności.
- Jarzmo stalowe pomalowane proszkowo na kolor RAL 9006.
- Dławica PG11 do kabla H05RN-F 3G1 fl5÷10mm.
- Stalowe śruby zewnętrzne.
YPSILON 
Oprawy YPSILON są kompaktowymi naświetlaczami do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, szczególnie nadające się do oświetlania wystaw sklepowych, małych pomników, szczegółów architektonicznych, kościołów, banerów reklamowych, reklam itp.
Bardzo ograniczona głębokość opraw oraz przyjemny wzór oprawy sprawia, że doskonale nadają się do montażu maskującego instalacje oświetleniową, np. na gzymsach budynków, pod zadaszeniami itp.
Aby zapewnić możliwość wszechstronnego zastosowania opraw YPSILON, oprawy te dostępne są z całą gamą odbłyśników - asymetrycznych, symetrycznych (tylko dla źródeł fluorescencyjnych), a także wąskostrumieniowych. Kompletną ofertę wspomaga szereg akcesoriów.
- Korpus oprawy wykonany z odlewu aluminiowego pomalowanego na trzy dostępne kolory: czarny, biały RAL 9010 i popielaty RAL 9006.
- Odbłyśniki wykonane z czystego, wypolerowanego i oksydowanego aluminium. Dla źródeł wyładowczych - odbłyśniki asymetryczne o wiązce średniej i wąskostrumieniowe, a dla źródeł fluorescencyjnych odbłyśniki symetryczne.
- Ramka z technopolimeru na zawiasach.
- Uszczelka silikonowa o wydłużonej żywotności.
- Szyba bezpieczna hartowana.
- Jarzmo metalowe malowane.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
JOLLY 
Naświetlacze JOLLY są uniwersalnymi, kompaktowymi oprawami na źródła wysokoprężne metalohalogenkowe lub sodowe. Występują w dwóch wersjach:
JOLLY 1 na źródła od 70 - 150W i JOLLY 2 na źródła od 150 - 400W.
Wykonane są w wersjach z odbłyśnikami symetrycznymi lub asymetrycznymi, zapewniającymi:
- wysoką sprawność
- trwałość oraz dużą odporność mechaniczną
- ekstremalnie prosty i szybki montaż oraz konserwację.
Dzięki doskonałym rozwiązaniom projektowym oraz zautomatyzowaniu procesu produkcyjnego, oprawy te charakteryzują się doskonałym stosunkiem jakości do ceny.
- Korpus z odlewu aluminiowego, pomalowany ( wcześniej piaskowany i fosforo- chromatyzowany) proszkowo na kolor popielaty RAL 9006, odporny na korozję.
- Odbłyśniki z czystego, oksydowanego i polerowanego aluminium.
- Klamry zapinające wykonane z oksydowanego aluminium, sprężyny stalowe nierdzewne.
- Szyba hartowana bezpieczna, połączona zawiasami z korpusem oprawy.
- Uszczelki silikonowo gumowe o wydłużonej trwałości.
- Jarzmo metalowe pomalowane na kolor popielaty.
- Dławica z zabezpieczeniem przed wyrwaniem kabla - IP68 M20x1,5.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
LEO 
Oprawy LEO są kompaktowymi, uniwersalnymi naświetlaczami do użytku zewnętrznego i wewnętrznego przeznaczonymi dla źródeł o mocach od 150÷400W.
Aby zapewnić możliwość wszechstronnego zastosowania opraw LEO, oprawy te dostępne są z całą gamą odbłyśników:
- symetryczny, wiązka średnia,
- asymetryczny, wiązka średnia,
- wąskostrumieniowy,
- o charakterystyce oprawy ulicznej, które mogą skupiać emisje światła całej gamy źródeł. Do opraw LEO zapewniamy szereg akcesoriów ułatwiających dostosowanie opraw do wymagań instalacyjnych.
- Korpus oprawy aluminiowy, pomalowany na kolor popielaty RAL 9006.
- Odbłyśniki aluminiowe, polerowane i oksydowane.
- Szyba hartowana, bezpieczna o grubości 5mm, połączona z oprawą zawiasami.
- Uszczelka silikonowa o wydłużonej trwałości.
- Klamry zamykające aluminiowe ze sprężynami stalowymi Inox AISI 302.
- Jarzmo metalowe pomalowane na kolor RAL 9006.
- Dławica IP68 M20x1,5 na kabel H07RNF 3G2,5 fl10÷14mm.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
SPIDER 
Oprawy SPIDER są małymi naświetlaczami halogenowymi produkowane w trzech wielkościach: na źródła 500W, 1000W, 1500W.
Ich użycie przeważnie wskazane jest w miejscach gdzie wymagany jest szybki zapłon oprawy, krótkie okresy pracy oprawy oraz niski koszt instalacji oświetlenia. Dodatkowo, wersje opraw 500W są dostępne w poniższych wariantach:
- SPIDER 70 na źródła sodowe i metalohalogenkowe o mocy 70W.
- SPIDER 511L + A107/T - w komplecie źródło halogenowe 500W, kabel zasilający oraz regulowany, teleskopowy statyw.
- Korpus aluminiowy, pomalowany na czarno, a jedynie dla wersji 500W także na biało.
- Ramka szyby z czarnego technopolimeru, połączona z oprawą w czasie montażu.
- Odbłyśnik symetryczny aluminiowy, polerowany i oksydowany.
- Uszczelka silikonowa o wydłużonej trwałości.
- Szyba hartowana, bezpieczna.
- Puszka przyłącza elektrycznego z czarnego technopolimeru.
- Jarzmo metalowe pomalowane na czarno.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
Architektoniczne
LYN4 
LYN4 są diodowymi, najazdowymi oprawami do montażu w podłoże o IP68.
Wersja TopLed i TopLed HP (High Power) charakteryzują się pionową emisją światła do góry. Ciekawy wzór oraz odporność na korozje pozwalają stosować oprawy LYN4 w różnych realizacjach, jako oprawy wewnętrzne i zewnętrzne, w celu sygnalizacji, podkreślenia, ozdabiania, urozmaicenia przejść oraz podjazdów itp.
Dostępne są wersje z pierścieniem ze stali nierdzewnej Inox (-I), z pierścieniem miedzianym (-CU), oraz aluminiowym w kolorze RAL 9006 ( -AL). Dostępne kolory LED: biały, niebieski, żółty, czerwony i zielony.
Na zamówienie dostępne są wersje z materiału samogasnącego V1-UL 94, odporność na rozżarzony drut 960°.
- Pierścień z technopolimeru pokryty metalem Inox lub miedzią lub aluminium kolorze RAL 9006
- Szybka hartowana z wewnętrzną, rozpraszającą, pryzmatyczną soczewką.
- Uszczelka silikonowo-gumowa.
- Korpus oprawy oraz puszka z technopolimeru.
- Dwie dławice PG9 z jedną zaślepką do montażu pojedynczego lub szeregowego.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
- Moduł LED złożony z 9 szt. LED, które powinny być zasilane napięciem stałym 24V. W tym celu dostępne są jako akcesoria zasilacze elektroniczne 10W i 40W, do instalacji w chronionych miejscach. Zasilacze te są również dostępne z obudową IP67 (A0221/10 - A0221/40).


LYN23 
Oprawy LYN23 to miniprojektory LED o wydłużonej, prostokątnej formie, przeznaczone do montażu w podłożu, o klasie szczelności IP67. Dostępne kolory LED to: biały, niebieski, żółty, czerwony i zielony. W szczególności oprawy LYN23 przeznaczone są do sygnalizacji, podkreślenia, dekoracji, urozmaicenia przejść oraz podjazdów. Mogą również być instalowane w ścianie, na suficie, w stopniach itp. Nowoczesne wzornictwo oraz wysoka jakość produktu umożliwiają jego montaż w instalacjach o wysokim prestiżu.
Są dostępne w dwóch wersjach:
- LYN23 kompletne w 9 diod LED do sygnalizacji
- LYN23 kompletne w 3 diody LED High Power 1,2W Obydwie wersje wykonane są z ramką z aluminium RAL 9006 (-AL.) lub aluminiową ramką pokrytą stalą nierdzewną Inox (-I ).
- Ramka z odlewu aluminiowego w kolorze RAL 9006 ( AL ) lub pokryta metalem Inox AISI 316 (I).
- Szyba hartowana bezpieczna piaskowana.
- Korpus oraz puszka z technopolimeru.
- Uszczelka silikonowa o wydłużonej trwałości.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
- 2 dławice PG9 o IP68 oraz zaślepka umożliwiające zasilanie pojedynczej oprawy lub w linie.
- LYN23: moduł z 9-cioma diodami LED, zasilany napięciem stałym 24V CC. W tym celu dostępne są następujące akcesoria: A0220/10, A0220/40, A0221/10, A0221/40
- LYN23 HP: moduł z 3-ema diodami LED, zasilany prądem stałym 350 mA. W tym celu dostępne są akcesoria A0374 lub A0375.
CRICKET 25 
Oprawy CRICKET 25 są najazdowymi oprawami przeznaczonymi do zabudowy w podłoże (o mocach od 26 do 150W ), w projektowaniu których wykorzystano doświadczenia firmy SBP, uzyskane poprzez ponad dziesięcioletnią praktykę w stosowaniu ponad 100.000 opraw przeznaczonych do montażu w podłożu, na całym świecie.Oprawy CRICKET 25, charakteryzujące się wysoką jakością i nowoczesnym wzornictwem, pozwalają na uzyskanie wielu efektów iluminacyjnych, scenograficznie spełniających każde wymagania oraz umożliwiają ich montaż w instalacjach o wysokim prestiżu. CRICKET 25 są dostępne w następujących wersjach:
CRICKET 25 - z uchwytami ze stali nierdzewnej Inox CRICKET 25 / AL - z maskownicą wykonaną z aluminium
CRICKET 25 / I - z maskownicą wykonaną ze stali nierdzewnej Inox.
- Korpus oprawy oraz studzienka z technopolimeru, odporne na niskie i wysokie temperatury.
- Szyba hartowana bezpieczna ( IK 10 - 24J ).
- Uszczelki silikonowe o wydłużonej trwałości.
- Zamknięcie szyby:
CRICKET 25 - z uchwytami Inox AISI 316
CRICKET 25/AL - z maskownicą z aluminium RAL 9006.
CRICKET 25/I - z maskownicą Inox AISI 316, nadającą się również do klimatu morskiego.
- Odbłyśniki wąskostrumieniowe lub asymetryczne regulowane (wąskostrumieniowe - od 0° do -10°, asymetryczne - od -5° do -15°).
- Dławica M20x1,5 do kabli O7÷12mm.
- Listwa zaciskowa z rozłącznikiem liniowym 2x2,5mm2.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
CRICKET 26 
Oprawy CRICKET 26 są najazdowymi oprawami przeznaczonymi do zabudowy w podłoże - (IP67), do podświetlania obiektów architektonicznych, rezydencjalnych, w celu podkreślenia różnych form roślinności, pomników, fasad budynków, szczegółów architektonicznych itp.
CRICKET 26 są dostępne w następujących wersjach: CRICKET 26/Inox - z pierścieniem wykonanym ze stali nierdzewnej Inox.
CRICKET 26/AL - z pierścieniem wykonanym z aluminium RAL 9006.
Szeroki wybór źródeł światła oraz kompletna gama akcesoriów, pozwala na uzyskanie wielu efektów iluminacyjnych, scenograficznie spełniających każde wymagania. Możliwość regulowania pozycji źródła światła sprawia, że łatwo można dostosować emisję światła dla danej realizacji.
- Studzienka z PVC z poliamidowym kołnierzem.
- Korpus oprawy z oksydowanego aluminium i technopolimeru (PA 66 F.V.), odporny na korozje oraz doskonale odprowadzający ciepło.
- Pierścień zewnętrzny ze stali nierdzewnej Inox (I) lub aluminium (AL).
- Szyba bezpieczna hartowana.
- Silikonowe uszczelki o wydłużonej trwałości.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne Inox A2.
- Korzystając z akcesoria A0154 jest możliwe połączenie opraw w linie (oprawy w klasie II max 12 szt, oprawy w klasie III max 3 szt).
CRICKET 21 
Oprawy CRICKET 21 są oprawami przeznaczonymi do montażu w terenie. Są kompaktowymi, najazdowymi oprawami o innowacyjnej prostokątnej formie. Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji tych opraw, duża odporność na korozje, możliwość skorzystania z wielu źródeł oraz niska temperatura występująca na szybie, to podstawowe zalety umożliwiające ich montaż w różnych realizacjach oświetlenia.
Oprawy CRICKET 21 są dostępne z ramką aluminiową pomalowaną na kolor RAL 9006. Dwa źródła w jednej oprawie gwarantują ciągłość pracy nawet w przypadku uszkodzenia jednego z nich.
Pozycja źródeł może być ustawiona przez instalatora w dwóch położeniach: pionowo (standard) lub odchylone o 10°.
Oprawy razem z transformatorem zasilającym toroidalnym o napięciu pierwotnym 220-240V/50- 60Hz.
- Korpus oprawy oraz studzienka wykonana z technopolimeru.
- Ramka wykonana z odlewu aluminiowego, pomalowana na metalizowany popiel RAL 9006
- Odbłyśniki asymetryczne i symetryczne z czystego aluminium.
- Uszczelka silikonowa o wydłużonej trwałości.
- Szyba hartowana bezpieczna, o niskiej temperaturze w czasie pracy oprawy.
- Podwójna dławica M20x1,5 z zaślepką.
- Listwa zaciskowa z rozłącznikiem 2x2,5mm2.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
CRICKET 61 
CRICKET 61 są najazdowymi oprawami o IP67, przeznaczonymi do montażu głównie w podłożu, do użytku zewnętrznego oraz wewnętrznego, o bardzo niskiej temperaturze występującej na powierzchni szyby (max 47°C). Ich podstawowe zastosowanie pozwala uzyskać efektowny rodzaj oświetlenia architektonicznego.
Prostokątny, czysty liniowo kształt opraw, użyte do ich produkcji materiały o wysokiej jakości pozwalają na korzystanie z opraw CRICKET 61 w realizacjach o wysokim prestiżu. Są one dostępne z maskownicą aluminiową RAL 9006, lub wykonaną ze stali nierdzewnej Inox.
Aby zapewnić możliwość wszechstronnego stosowania opraw CRICKET 61 oferujemy oprawy z odbłyśnikiem asymetrycznym (Imax 10° symetrycznym, jak również możliwość użycia kolorowych źródeł.
- Korpus oprawy oraz studzienka z technopolimeru odporna na czynniki chemiczne.
- Maskownica aluminiowa RAL 9006 lub ze stali nierdzewnej Inox AISI 316.
- Odbłyśniki oksydowane aluminiowe.
- Uszczelki silikonowe o wydłużonej trwałości.
- Szyby hartowane bezpieczne.
- Z zasilaczami elektronicznymi, 220-240V-50/60Hz.
- Dwie dławice PG 13,5 z zaślepkami, do zasilenia pojedynczej oprawy lub w linie.
- Podwójny zacisk 2x2,5mm2 okablowanie (2x1,5mm2 pozwalające na łączenie opraw w linie.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
- Na życzenie mogą być dostępne wersie specjalne (na napięcia oraz częstotliwości specjalne, specjalne kolory lub wykonane z materiału samogasnącego V0-850°itp.).
CRICKET 40 
Oprawy CRICKET 40 są najazdowymi oprawami dużej mocy (max 250W), montowanymi w ziemi lub zaprawie cementowej, wewnątrz lub na zewnątrz.
CRICKET 40 poprzez swój ciekawy wzór, doskonałą odporność na korozje są szczególnie przydatne do efektownego oświetlenia architektonicznego, oświetlenia pomników, fasad, wież, dzwonnic itp.
Dostępność odbłyśników asymetrycznych i wąskostrumieniowych, o regulowanym kierunku emisji wiązki światła, dodatkowo mogące posiadać deflektory kierunkowe, pozwala na doskonałą kontrolę wiązki, ukierunkowując ją w stronę oświetlanego obiektu.
W oprawach CRICKET 40 o mocach 70÷150W temperatura występująca na powierzchni szyby pozwala w sposób bezpieczny na ich montaż w miejscach publicznych.
- Obudowa-studzienka wykonana z solidnej struktury ze stali nierdzewnej Inox AISI 304 (A2).
- Korpus oprawy z popielatego poliamidu wzmacnianego F.V.
- 2 szt. dławic PG16 dla kabli O10-14mm us zaślepka, komplet umożliwiający montaż pojedynczy lub szeregowy.
- Odbłyśniki z czystego aluminium, regulowane +-10°.
- Jednoczęściowa uszczelka z gumy silikonowej.
- Szyba bezpieczna hartowana o grubości 20mm w kolorze RAL 7035.
- Na życzenie są dostępne wersje z szybą antypoślizgową (NS).
- Uchwyty mocujące szybę wykonane ze stali nierdzewnej Inox AISI 304.
- Śruby zewnętrzne i wewnętrzne nierdzewne.
CRICKET 16 Quick 
CRICKET 16 QUICK to rodzina opraw najazdowych o okrągłym kształcie, przeznaczonych do wbudowania w podłoże, na źródła światła max 50W, stworzona przede wszystkim dla ułatwienia i przyspieszenia czynności instalacyjnych i konserwacyjnych. Wszystkie modele są KOMPLETNE W źRÓDŁO już WMONTOWANE, dostępne w różnych odcieniach kolorów i o różnych emisjach wiązki, w zależności od wersji.
CRICKET 16 QUICK są dostępne w następujšcych wersjach:
CRICKET 16 QUICK / AL.
- z pierścieniem aluminiowym w kolorze popielaty antracyt piaskowy i płaską szybą CRICKET 16 QUICK / I
- z pierścieniem aluminiowym pokrytym stalą nierdzewną INOX AISI i płaską szybą. CRICKET 16 QUICK charakteryzują się:
- różnorodnością wmontowanych źródeł światła w różnych tonacjach kolorów
- możliwością pionowej regulacji źródła (w zależności od wersji)
- niską temperaturą na górnej części szyby (w zależności od wersji)
- Korpus i studzienka z technopolimeru odpornego na niskie i wysokie temperatury
- Szyba float, bezpieczna hartowana (IK09 - 16Joule)
- Sylikonowe uszczelki o wydłużonej trwałości gwarantujące nawet po długim czasie stopień szczelności IP67.
- (16 QUICK / AL) Ramka z odlewu aluminiowego malowanego na kolor popielaty antracyt piaskowy lub pokrytego stalą nierdzewną INOX AISI 316 (16 QUICK / I)
- Dławnica M20x1,5 do kabli 7- 12mm.
- Puszka przyłącza elektrycznego z technopolimeru, z wyłšcznikiem automatycznym
- Zasilanie 230V/50Hz, 220 - 240V
- Śruby zewnętrzne ze stali nierdzewnej INOX
- Możliwość obrotu oprawy o 360°
- Możliwość poprawnego montażu nawet w przypadku niewielkich błędów osadzenia studzienki.
CRICKET 21 Quick 
Oprawy CRICKET 21 Quick są oprawami przeznaczonymi do montażu w terenie. Są kompaktowymi, najazdowymi oprawami o innowacyjnej prostokątnej formie. Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji tych opraw, duża odporność na korozje, możliwość skorzystania z wielu źródeł oraz niska temperatura występująca na szybie, to podstawowe zalety umożliwiające ich montaż w różnych realizacjach oświetlenia.
Oprawy CRICKET 21 Quick są dostępne z ramką aluminiową pomalowaną na kolor popielaty aluminium.
- Korpus oprawy oraz studzienka wykonana z technopolimeru.
- Ramka wykonana z odlewu aluminiowego w kolorze popielaty aluminium.
- Odbłyśniki asymetryczne i symetryczne z czystego aluminium.
- Uszczelka silikonowa o wydłużonej trwałości.
- Szyba hartowana bezpieczna, o niskiej temperaturze w czasie pracy oprawy.
- Podwójna dławica M20x1,5 z zaślepką.
- Listwa zaciskowa z rozłącznikiem 2x2,5 mm2.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
CRICKET 26 Quick 
CRICKET 26 QUICK to rodzina opraw najazdowych o okrągłym kształcie, przeznaczonych do wbudowania w podłoże gruntowe lub cementowe, na źródła światła max 70W, stworzona przede wszystkim dla ułatwienia i przyspieszenia czynności instalacyjnych i konserwacyjnych. Wszystkie modele są KOMPLETNE W źRÓDŁO już WMONTOWANE.
Dostępne są w dwóch wersjach:
CRICKET 26 QUICK / AL - z pierścieniem aluminiowym
CRICKET 26 QUICK / I - z pierścieniem pokrytym stalš nierdzewną INOX AISI
CRICKET 26 QUICK charakteryzują się:
- różnorodnościš źródeł światła
- dostępnością odbłyśników z emisją wišzki intensywną (C INT), rozproszoną (C W) i super rozproszoną (C EW)
- pionową regulacją grupy źródło/odbłyśnik ą10° (nie dla C EW)
- możliwością obrotu oprawy o 360°
- możliwością poprawnego montażu nawet w przypadku niewielkich błędów osadzenia studzienki.
- Studzienka z technopolimeru wytrzymałego na nacisk gruntu
- Korpus z technopolimeru wzmocnionego i stabilizowanego na gorąco
- Szyba float, bezpieczna, o dużej grubości, hartowana termicznie (IK10 - 21J)
- Sylikonowe uszczelki o wydłużonej trwałości gwarantujšce nawet po długim czasie stopień szczelności IP67.
- Ramka z odlewu aluminiowego malowanego proszkowo (wersje /AL.) lub pokrytego stalą nierdzewną INOX AISI 316 (wersje /I)
- Odbłyśniki z czystego, oksydowanego aluminium (99,85%), regulowane (w zależności od modelu)
- Zasilanie 230V/50Hz do okablowania ferromagnetycznego lub 220÷240V 50/60Hz do okablowania ze statecznikiem elektronicznym.
- Śruby zewnętrzne ze stali nierdzewnej INOX.
CRICKET 168+ RAD 
CRICKET 168+ RAD to oprawy gruntowe, najazdowe, emitujące promieniście wiązkę światła; nadajš się szczególnie do oświetlenia dekoracyjnego i scenograficznego podłoży dużych powierzchni. Nowoczesne wzornictwo pozwala na stosowanie ich w instalacjach również o wysokim prestiżu, tak wewnštrz, jak i na zewnštrz, dla podkreślania, sygnalizacji, ozdabiania alejek, przejść, podjazdów itp. Są dostępne w wersjach o rozsyłach 360°, 210° i 110°+30°.
CRICKET 168+ RAD posiadają charakterystyki techniczno-konstrukcyjne oprawy Cricket 168+ i różnią się:
- Emisją wiązki równoległą do terenu, a nie zwróconą ku górze
- Czaszą najazdową, dostepną w 3 wersjach, z odlewu aluminiowego pomalowanego na metalizowany kolor popielaty piaskowy AKZO 900.
- Gabaryty czaszy są zgodne z normą EN 60598-2-13 i nie są przeszkodą dla pieszych i pojazdów
- Szybą sodowo-wapniową wytłaczaną i hartowaną (IK 09 - 15Joule).
CRICKET 168+ 
CRICKET 168+ to nowa gama opraw gruntowych, najazdowych o okrągłym kształcie, na różne źródła światła max 50W. Cricket 168+ zostały stworzone, aby zapewniś długą żywotność i skrajnie łatwy montaż oraz konserwację.
Dostępne w następujących wersjach:
Cricket 168+ AL (96) - z pierścieniem z aluminium w kolorze popielatym piaskowym i z płaską szybą.
Cricket 168+ I (04) - z pierścieniem aluminiowym pokrytym warstwą stalową nierdzewną inox aisi 316 i z płaską szybą.
Cricket 168+ RAD - z czaszą z aluminium w kolorze popielatym piaskowym i z szybą wytłaczaną.
Cricket 168+ charakteryzują się:
- różnorodnością żródeł światła, w tym LED
- dostępnością odbłyśników wšskostrumieniowych, rozproszonych i asymetrycznych/wall-washer
- pionową regulacją blokady źródło/odbłyśnik.
- niską temperaturą na górnej powierzchni szyby (zależnie od modelu ).
- Korpus i studzienka z technopolimeru odpornego na niskie i wysokie temperatury.
- Szyba bezpieczna hartowana (IK 09 - 16 Joule)
- Sylikonowe uszczelki o wydłużonej trwałości, gwarantujące nawet po długim czasie stopień szczelności IP67.
- Ramka z odlewu aluminiowego w kolorze malowane popielaty aluminium (AL) (168+/96) lub pokryta metalem Inox AISI 316 ( I ) (168+/04).
- Odbłyśniki wąskostrumieniowe lub asymetryczne (wall-washer) z czystego, oksydowanego aluminium (99,85%), regulowane przez użytkownika.
- Dławnica M20x1.5 do kabli 6- 10 mm.
- Oddzielna puszka przyłącza elektrycznego o IP68 z kablem z żywiczanu, gwarantującym wodoszczelność w każdych warunkach.
- Zasilanie 230V/50Hz, 220÷240V.
- Śruby zewnętrzne ze stali nierdzewnej INOX.
- Możliwość obrotu oprawy o 360°.
- Możliwość poprawnego montażu nawet w wypadku niewielkich błędów osadzenia studzienki.
CRICKET 268+ 
CRICKET 268+ to rodzina opraw najazdowych o okrągłym kształcie, przeznaczonych do wbudowania w podłoże gruntowe lub cementowe.
Są dostępne w dwóch wersjach:
CRICKET 268+/AL
- z pierścieniem aluminiowym w kolorze popielatym piaskowym i płaską szybą
CRICKET 268+/AL
- z pierścieniem aluminiowym pokrytym stalą nierdzewną INOX AISI i płaską szybą.
Charakteryzujš się:
- różnorodnością źródeł światła max 150W
- dostępnością odbłyśników wšskostrumieniowych z emisją wiązki intensywną (INT), średnią (M) i rozproszoną (W) oraz asymetrycznych wall-washer z emisją wiązki skoncentrowaną i rozproszoną.
- regulacją grupy źródło/odbłyśnik ±10°
- poziomą regulacją oprawy
- niską temperaturą na zewnętrznej powierzchni szyby
- ułatwionym montażem z systemem WATER STOP przygotowanym do łączeń liniowych.
- Studzienka z technopolimeru odpornego na zmiany struktury terenu
- Korpus z technopolimeru wzmocnionego i stabilizowanego na gorąco
- Szyba float, bezpieczna, o dużej grubości, hartowana termicznie (IK10 - 21J
- Sylikonowe uszczelki o wydłużonej trwałości gwarantujące nawet po długim czasie stopień szczelności IP67.
- Ramka z odlewu aluminiowego malowanego (wersje / AL.).
- Ramka z odlewu aluminiowego malowanego i pokrytego stalą nierdzewną INOX AISI 316 (wersje /I)
- Odbłyśniki wąskostrumieniowe z czystego, oksydowanego aluminium (99,85%) i asymetryczne z aluminium anodyzowanego
- Dławnice do kabli 6 -10mm.
- Zasilanie 230V/50Hz do statecznika ferromagnetycznego lub 220÷240V 50/60Hz do okablowania ze statecznikiem elektronicznym (inne napięcia i częstotliwości dostępne na życzenie).
- Śruby zewnętrzne ze stali nierdzewnej INOX.
ARCHIS 14 
ARCHIS 14 to najmniejsze oprawy z rodziny podwieszanych opraw ARCHIS przeznaczonych do oświetlenia architektonicznego, pomieszczeń handlowych, wystawowych itp.
Harmoniczny wzór opraw, wysoka jakość wykonania oraz materiałów użytych do ich produkcji, pozwala na stosowanie opraw ARCHIS w różnych koncepcjach iluminacyjnych. Oprawy te składają się z dwóch części do równoczesnego zamówienia:
- Box zasilający, aluminiowy w kolorze RAL 9006
- Odbłyśnik, dostępny w rodzajach: odbłyśnik aluminiowy gładki lub pryzmatyczny, odbłyśnik PMMA pryzmatyczny przeźroczysty lub piaskowany.
- Box zasilający, aluminiowy, pomalowany na RAL 9006
- Przyłącze elektryczne - kabel max O7mm - napięcie zasilania 110-240V/50-60Hz z wyjątkiem specjalnych wersji.
- Zasilacz kompletny w stalową linkę (1,5m) przeznaczoną do podwieszenia oprawy. Oprawa również może być podwieszona za pomocą nagwintowanego (M13x1) pręta (niedołączony). Jako akcesorium można dołączyć do oprawy rozetę A0256.
ARCHIS 15 
ARCHIS 15 są średnimi oprawami z rodziny podwieszanych opraw ARCHIS przeznaczonych do oświetlenia architektonicznego, pomieszczeń handlowych, wystawowych itp.
Harmoniczny wzór opraw, wysoka jakość wykonania oraz materiałów użytych do ich produkcji, pozwala na stosowanie opraw ARCHIS w różnych koncepcjach iluminacyjnych. Oprawy te składają się z dwóch części do równoczesnego zamówienia:
- Box zasilający aluminiowy w kolorze RAL 9006
- Odbłyśnik, dostępny w rodzajach: odbłyśnik aluminiowy gładki lub pryzmatyczny, odbłyśnik PMMA pryzmatyczny przeźroczysty lub piaskowany.
- Box zasilający, z aluminium pomalowany na popiel metalizowany RAL 9006
- Przyłącze elektryczne - kabel max O7mm.
- Zasilacz kompletny w stalową linkę (1,5m) przeznaczoną do podwieszenia oprawy. Jako akcesorium można dołączyć do oprawy rozetę z uchwytem montażowym do sufitu A0256.
ARCHIS 16 
ARCHIS 16 są największymi oprawami z rodziny podwieszanych opraw ARCHIS przeznaczonych do oświetlenia architektonicznego, pomieszczeń handlowych, wystawowych itp.
Harmoniczny wzór opraw, wysoka jakość wykonania oraz materiałów użytych do ich produkcji, pozwala na stosowanie opraw ARCHIS w różnych koncepcjach iluminacyjnych. Oprawy te składają się z dwóch części do równoczesnego zamówienia:
- Box zasilający, aluminiowy w kolorze RAL 9006
- Odbłyśnik, dostępny w rodzajach: odbłyśnik
aluminiowy gładki lub pryzmatyczny, odbłyśnik PMMA pryzmatyczny.
- Box zasilający z aluminium pomalowanego na popiel metalizowany RAL 9006
- Przyłącze elektryczne - kabel max O7mm.
- Zasilacz kompletny w stalową linkę (1,5m) przeznaczoną do podwieszenia oprawy. Jako akcesorium można dołączyć do oprawy rozetę z uchwytem montażowym do sufitu A0256.
TYCO 
TYCO są aluminiowymi mini projektorami, na źródła halogenowe (max 50W) lub diodowe, do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, przeznaczone głównie jako oświetlenie akcentujące, podkreślające walory oświetlanego obiektu, w sklepach, galeriach, muzeach, kościołach itp.
Kompaktowa, geometryczna forma tych opraw, wysokojakościowe materiały, z których są wykonane, pozwala na ich stosowanie w najbardziej prestiżowych instalacjach.
- Korpus, przegub, uchwyt montażowy wykonany z odlewu aluminiowego malowanego proszkowo na kolor popielaty RAL 9006 lub czarny piaskowy, odporne na korozje.
- Szyba bezpieczna hartowana.
- Odbłyśnik, gdzie przewidziany, z czystego aluminium 99,85% polerowany i oksydowany.
- Pierścień na uszczelki z polimeru technicznego odpornego na wysokie temperatury.
- Uszczelki silikonowe o wydłużonej trwałości.
- Przewody okablowania pokryte silikonem/teflonem.
- Przepust kablowy O7÷10mm-2x1÷1,5mm2
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
ISTHAR 
ISTHAR to oprawy o wysokiej sprawności, IP66, wykonane odlewu aluminiowego na źródła fluorescencyjne liniowe T5 FH 14÷35W, T5 FQ 24÷80W oraz fluorescencyjne kompaktowe DULUXL/ PL-L 55÷80W. Oprawy ISTHAR są szczególnie przeznaczone do oświetlania fasad budynków, a dzięki swojej nowoczesnej budowie i kształcie nadają się do wykorzystania w instalacjach o wysokim poziomie architektonicznym.
Oprawy ISTHAR mogą pracować w każdej pozycji, na zewnątrz i wewnątrz, również w trudnych warunkach otoczenia.
Na życzenie mogą być wyprodukowane wersje specjalne (różne napięcia zasilania, podwyższona odporność na temperaturę otoczenia itp.).
- Uchwyty montażowe aluminiowe, popielate RAL 9006, pozwalające na odchylenie opraw I12°
- Korpus oprawy wykonany z aluminium oksydowanego 15ľ.
- Boczki oprawy z aluminium pomalowanego na RAL 9006.
- Szyba bezpieczna, hartowana połączona z korpusem na zawiasach.
- Klamry zapinające szybę z aluminium ze stalową sprężyną. - Uszczelki silikonowe.
- Odbłyśnik z czystego aluminium 99,85%.
- Zasilacz elektroniczny 220÷240V 50/60Hz, wykonany w klasie A2 (straty).
- Dławica na kable O8÷10,5.
- Wersje opraw ISTHAR/C są przygotowane do połączenia w linie (okablowanie już przygotowane 2x1,5mm².
- Membrana IP66 pozwalająca "oddychać" oprawie i niedopuszczająca do kondensacji.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
KHA 
Oprawy KHA to słupki (bollard) o IP66, High Performances, do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, do montażu do podłoża. Przeznaczone są jako źródło oświetlenia powierzchni rezydencjalnych, miejskich, parków, podjazdów, przejść oraz kompleksów architektonicznych. Są dostępne w wersjach ze stali nierdzewnej i z aluminium pomalowanego na kolor popielaty RAL 9006 i czarny, w dwóch wysokościach: KHA 9 = 900mm wysokościach KHA 5 = 550mm.
Aby zapewnić różne rozsyły światła, oprawy KHA mogą współpracować z różnymi źródłami światła, są dostępne z różnymi odbłyśnikami zapewniającymi doskonałą kontrolę wiązki światła, aby kierować ją w wymaganą przestrzeń, bez niepotrzebnych strat oraz bez powodowania zanieczyszczenia świetlnego. Wysoka myśl techniczna, wzór oraz wykonanie z materiałów wysokiej jakości sprawia, że oprawa ta jest doskonałą propozycją do jak najbardziej prestiżowych instalacji.
- Aluminiowa podstawa do mocowania do podłoża, z możliwością regulacji pionu.
- Korpus oprawy i pokrywa ze stali nierdzewnej Inox AISI 316 lub z pomalowanego aluminium.
- Kosz zawierający układ zasilający z technopolimeru, kompletny w rozłącznik sieci.
- Korzystając z akcesoria A0166 możliwe łączenie opraw w linie.
- Odbłyśnik z czystego aluminium.
- Klosz z poliwęglanu odpornego na promienie U.V, o znacznej grubości ścianki, o dużej odporności mechanicznej.
- Uszczelki silikonowe.
- śruby zewnętrzne Inox.
KHAslim 
Oprawy KHAslim to wąskie i wysmukłe słupki, dostępne w wersjach ze stali nierdzewnej i z aluminium:
KHAslim MT na źródła metalohalogenkowe 20W, z dystrybucją wiązki pod linią horyzontalną, nie powodującą; zanieczyszczenia świetlnego. Do montażu na podłożu. Dostępne w wysokościach 31cm, 93cm i 220cm.
KHAslim FLUO na źródła fluorescencyjne kompaktowe, emisja wiązki 360°, do montażu na podłożu.
Modele: 10W Dulux/DE w wysokości 35cm, 55/80W Dulux/L w wysokości 250cm.
KHAwall do montażu na ścianie, długość 15cm, na źródła 20W CDM-Tm ( układ zasilający musi być umieszczony oddzielnie ) lub halogenowe 25W oprawka G9. Rozsył wiązki promienisty.
- Korpus oprawy i pokrywa ze stali nierdzewnej Inox AISI 316 lub z aluminium pomalowanego na kolor czarny piaskowy lub popielaty piaskowy RAL 7039
- Dyfuzor z technopolimeru hightech (PC-HT) odpornego na promienie UV, o dużej odporności mechanicznej.
- Odbłyśniki z czystego aluminium, pryzmatyzowane w celu zwiększenia komfortu iluminacji.
- Box z technopolimeru zawierający układ zasilający.
- Dla modeli o wys. 93, 220 i 250 cm: połączenie elektryczne poprzez złączkę z PA66, IP68 do kabli 3x1,5/2,5 mm2 o średnicy 9÷14mm.
- Dla modeli o wys. 31 i 35cm zasilanie elektryczne jest umieszczone wewnątrz puszki z poliamidu, dławica M16x1,5 o IP68 do kabli 5÷10mm.
- Zasilacze elektroniczne 220÷240V / 50-60Hz.
- Uszczelki gumowo-silikonowe.
- śruby zewnętrzne Inox.
UWF 10 
Oprawy UWF 10 są małymi projektorami przeznaczonymi do pracy pod wodą, zasilanymi napięciem 12V. Mogą pracować jedynie, gdy zanurzone w słodkiej wodzie na głębokości od 0,2 do 5 m.
Jeżeli oprawy te nie są zanurzone (również chwilowo), max. dopuszczalna moc wynosi 20W.
Oprawy UWF 10 są szczególnie przydatne jako akcentujące oświetlenie podwodne, w małych basenach, fontannach itp.
- Korpus oraz pierścień oprawy z technopolimeru.
- Szyba bezpieczna hartowana.
- Uchwyt montażowy oraz śruby ze stali nierdzewnej INOX AISI 304.
- Dławica PG11 z niklowanego mosiądzu do kabla O6÷10mm.
- Aby zapewnić stopień szczelności IP68 konieczne jest zasilenie opraw jedynie przez kabel H07RN-F 2x1,5, dostępny jako akcesorium (A0235). Użycie innego rodzaju kabla może nie gwarantować stopnia szczelności IP68.
UWF 22 
UWF 22 są podwodnymi oprawami dużej mocy - 300W, które mogą pracować wyłącznie kompletnie i ciągle zanurzone w wodzie na głębokości od 0,3m do 5m.
Oprawy te przeznaczone są do oświetlenia podwodnego w basenach, fontannach wodotryskach itp.
Są szczególnie przydatne w instalacjach wodnych z efektami scenograficznymi.
UWF 22 są dostępne w dwóch wersjach: wykonane z brązu (BR) lub polimeru technicznego (PPH).
UWF 22 BR mogą pracować również w słonej wodzie.
UWF 22 PPH mogą pracować jedynie w słodkiej wodzie.
UWF 22 BR:
- Korpus oprawy wykonany z brązu.
- Dławica z niklowanego mosiądzu - IP68.
- Uchwyt montażowy ze stali nierdzewnej Inox.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne Inox.
UWF 22 PPH:
- Korpus oprawy wykonany z technopolimeru.
- Dławica z niklowanego mosiądzu - IP68.
- Uchwyt montażowy ze stali nierdzewnej Inox.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne Inox.
GLOBUS 
Rodzina opraw z bazą i pierścieniem z odlewu aluminiowego i z kloszami z matowego szkła w formie stożka lub półkuli, na źródła sodowe, rtęciowe i metalohalogenkowe. Oprawy te są przeznaczone do montażu na słupach z aluminium, na wysięgnikach o różnych długościach i nachyleniach. Ta szeroka gama akcesoriów pozwala na nieskończoną ilość kombinacji jednej lub dwóch opraw na słupie, wysokość całości może wynosić max 4m; dostępny jest również wspornik do montażu na ścianie. Oprawy są przeznaczone do oświetlania alejek dla pieszych, osiedli mieszkaniowych, dzielnic willowych.
- Baza i pierścień z odlewu aluminiowego UNI 5076, malowanego proszkowo, o wysokiej odporności na światło, ciepło i inne czynniki atmosferyczne, zgodnie z wymogami norm IEC 68-2-52 i ASTM B117-90.
- Klosz z matowego szkła w formie półkuli.
- Odbłyśnik z aluminium UNI 9001/5.
- Uszczelka z polimeru.
- Oprawy z kompensacją.
- Dla wersji 1x70W SE jest przewidziane użycie źródła ze zintegrowanym zapłonnikiem.
HORIZON 
Rodzina opraw przeznaczonych do montażu na słupie lub na ziemi, z korpusem z wytłaczanego aluminium i odbłyśnikiem ze szkła hartowanego. Wersja 2/A na źródło metalohalogenkowe posiada odbłyśnik asymetryczny. HORIZON występuje w dwóch wielkościach, a w każdej z nich mamy do wyboru dwie długości ramion pochyłych i dwie pozycje korpusu w stosunku do ramienia, co pozwala otrzymać różne nachylenia osi odbłyśnika w stosunku do terenu. W przypadku montażu na słupie, jeśli są montowane z ramieniem opadającym do terenu, oprawy HORIZON respektują normę UNI 10819 dotyczącą zanieczyszczenia świetlnego oraz normy lokalne. Są dostępne na różne źródła światła: fluorescencyjne, żarowe, sodowe, rtęciowe i metalohalogenkowe i mogą być montowane na słupach z aluminium wysokich od 3 do 6 metrów. Dla ułatwienia konserwacji, rama i odbłyśnik są ze sobą sztywno połączone i po otwarciu komory odbłyśnika pozostają przyczepione do korpusu. Oprawy HORIZON są przeznaczone do oświetlania obszarów miejskich, elewacji, parkingów, ulic, alejek, centrów handlowych.
KONOS 
Rodzina opraw z bazą i pierścieniem z odlewu aluminiowego i z kloszami z matowego szkła w formie stożka lub półkuli, na źródła sodowe, rtęciowe i metalohalogenkowe. Oprawy te są przeznaczone do montażu na słupach z aluminium, na wysięgnikach o różnych długościach i nachyleniach. Ta szeroka gama akcesoriów pozwala na nieskończoną ilość kombinacji jednej lub dwóch opraw na słupie, wysokość całości instalacji może wynosić max 4m; dostępny jest również wspornik do montażu na ścianie. Oprawy są przeznaczone do oświetlania alejek dla pieszych, osiedli mieszkaniowych, dzielnic willowych.
- Baza i pierścień z odlewu aluminiowego, malowanego proszkowo, o wysokiej odporności na światło, ciepło i inne czynniki atmosferyczne, zgodnie z wymogami norm IEC 68-2-52 i ASTM B117-90.
- Klosz z matowego szkła w formie stożka.
- Odbłyśnik z aluminium UNI 9001/5.
- Uszczelka z polimeru.
- Oprawy z kompensacją
- Dla wersji 1x70W SE jest przewidziane użycie źródła ze zintegrowanym zapłonnikiem.
OIKOS 
OIKOS należą do rodziny opraw ulicznych i dekoracyjnych miejskich, do montażu na słupach.
Zostały zaprojektowane i zrealizowane, aby zaoferować: - wysoki poziom równomierności oświetlenia, komfort wizyjny bez powodowania zanieczyszczenia świetlnego,
- szeroką gamę źródeł światła, również tych najbardziej nowoczesnych, gwarantujących wysoką skuteczność i wydajność, o mocy max 150W,
- estetyczną i funkcjonalną formę ułatwiającą zastosowanie tych opraw w różnych instalacjach oświetlenia zapewniających doskonałe oświetlenie terenu w nocy jak również dekoracje tych miejsc w ciągu dnia.
- łatwy i szybki montaż.
OIKOS jest zatem nowoczesną oprawą do oświetlania placów, alejek dla pieszych, parkingów itp.
- Korpus i pokrywa z aluminium odpornego na korozję malowanego proszkowo w kolorach: popielaty antracyt piaskowy
- Odbłyśniki z czystego oksydowanego aluminium
- Osłona z przeźroczystego poliwęglanu odpornego na promieniowanie UV i na próbę rozżarzonym drutem 850°C
- Uszczelki korpusu i pokrywy z sylikonu o wydłużonej trwałości
- Otwarcie pokrywy poprzez "motylek" z ocynkowanej stali odpornej na korozję
- Rozłącznik sekcyjny odłączający automatycznie zasilanie po otwarciu pokrywy
- Moduł zasilacza montowany bez użycia narzędzi z uchwytem ułatwiającym jego demontaż
- Zewnętrzne przyłącze sieci zrealizowane za pomocą gniazda i wtyczki IP 66 z technopolimeru z dławnicą do kabli H07RN-F 2x1,5 / 2x2,5mm2 10 -14mm
- Śruby zewnętrzne ze stali nierdzewnej INOX.
HEDO 
HEDO są nowymi oprawami ulicznymi przeznaczonymi do oświetlenia ogrodów, deptaków, placów, parkingów, podjazdów, alejek itp. Są dostępne wersje ze stali nierdzewnej Inox lub z aluminium pomalowanego na kolor popielaty piaskowy lub czarny piaskowy RAL 7039.
Oferują:
- oświetlenie równomierne, komfortowe, elastyczne, bez powodowania zanieczyszczenia świetlnego i o niskim zużyciu energii elektrycznej
- przyjemny wzór i kształt ułatwiający właściwe wtopienie się ich w środowisko.
- uchwyt montażowy na słup 60÷76mm z odlewu aluminiowego , z metalową ocynkowaną blokadą rozporową
- pokrywa z odlewu aluminiowego pomalowana na kolor popielaty piaskowy RAL 7039 lub czarny piaskowy, a pokryty Inox AISI 316 dla wersji Inox.
- klosz z poliwęglanu przeźroczystego odpornego na promieniowanie UV
- odbłyśnik z czystego, polerowanego, oksydowanego aluminium
- zasilacze elektroniczne klasy A2, 220÷240V / 50- 60Hz
- uszczelki silikonowe
- po otwarciu pokrywy wyłącznik sekcyjny odcina automatycznie zasilanie, ułatwiając serwis oprawy
- śruby zewnętrzne nierdzewne.
OLA 
OLA to oprawa do oświetlenia miejskiego, z odlewu aluminiowego, zamknięta szybą hartowaną mająca charakterystyczną sinusoidalną linię korpusu. Oprawy Ola spełniają wymagania norm dotyczących pojęcia zanieczyszczenia świetlnego - UNI10819. Wersja A jest wyposażona w odbłyśnik asymetryczny. Możemy stosować w tej rodzinie opraw źródła sodowe, metalohalogenkowe, możemy je montować na słupach ze stali nierdzewnej lub z aluminium, na wysokościach pomiędzy 3,5m a 6m. Specjalne komplety uchwytów pozwalają zainstalować dwie oprawy przeciwstawnie na szczycie słupa lub na jakiejkolwiek wysokości i pod jakimkolwiek kątem, wzdłuż słupa. Dostępny jest również komplet do montażu oprawy na ścianie. OLA jest wyposażona w wyłącznik sekcyjny odłączający automatycznie zasilanie po otwarciu komory odbłyśnika. Po otwarciu, okablowanie i odbłyśnik pozostają złączone z korpusem oprawy, ale mogą zostać odłączone w bardzo łatwy sposób, bez konieczności użycia narzędzi, co ułatwia prace konserwacyjne.
OLA jest przeznaczona do oświetlania alejek miejskich, parkingów, uliczek, centrów handlowych itp.
- Oprawa do montażu na słupie lub na ścianie.
- Korpus i pierścień z odlewu aluminiowego antykorozyjnego.
- Odbłyśnik ze szkła tłoczonego hartowanego.
- Komplet uchwytów z odlewu aluminiowego antykorozyjnego, do montażu na słupie o średnicy 90mm lub o średnicy 60mm.
- Komplet do montażu na oprawy ścianie.
- Parabola z anodyzowanego aluminium.
- Puszka przyłącza elektrycznego z technopolimeru.
- System odłączający automatycznie zasilanie po otwarciu komory odbłyśnika.
- Szybkie otwieranie i zamykanie komory odbłyśnika.
- Łatwy dostęp do komory okablowania.
Oprawa może być montowana pojedynczo lub podwójnie ( przeciwstawnie) na szczycie słupa lub wzdłuż słupa, jak również na ścianie, przy użyciu odpowiednich uchwytów montażowych, do zamówienia oddzielnie. Stateczniki magnetyczne w wersjach fluorescencyjnych są wyposażone w bezpiecznik termiczny według EN 60598-1:2000.
SKYLUM 
SKYLUM to rodzina opraw podwieszanych , wewnętrznych i zewnętrznych, umieszczonych w strukturze z aluminium mogącej pomieścić dwie, trzy lub cztery oprawy, z korpusami regulowanymi, na źródła fluorescencyjne i metalohalogenkowe. Struktura jest zawieszona na linkach stalowych z systemem szybkiej regulacji, o długości max 4m. Oprawy SKYLUM przeznaczone są do oświetlania biur, centrów handlowych i wszystkich większych pomieszczeń.
- Oprawy podwieszane.
- Korpus i pierścień z odlewu aluminiowego.
- Szyba przeźroczysta.
- Uszczelki z polimeru.
- Odbłyśnik z aluminium anodyzowanego.
- Akcesoria do systemu regulacji z odlewu aluminiowego.
- Struktura z pomalowanego aluminium.
- Struktura jest podwieszona na czterech linkach stalowych 2,5mm, długość 2,0m z systemem szybkiej regulacji.
- Dostępne są struktury z dwoma oprawami Skylum 2, z trzema oprawami Skylum 3 lub z czteroma oprawami Skylum 4.
- Opatentowany system wyrównania ciśnienia w oprawach.
SQUARE 
SQUARE są to kompaktowe naświetlacze o nowoczesnym, geometrycznym liniowym kształcie, do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Ich trapezowata forma o limitowanej głębokości pozwala stosować te oprawy w różnych realizacjach:
- jako dyskretna iluminacja w miejscach w którychzaleca się ukrycie oprawy np. na poddaszach, gzymsach budynków, tarasach, w sposób nie powodujący olśnienia
- tworząc swoisty charakter instalacji będąc równocześnie dekoracją jeżeli są montowane na zewnątrz
Rodzina opraw SQUARE podzielona jest na dwie wielkości: SQUARE 01 (max 150W) i SQUARE 02 (max 400W).
Oprawy mogą stosować różne źródła światła i są dostępne z odbłyśnikami symetrycznymi i asymetrycznymi wiązka średnia, wąskostrumieniowymi wiązka intensywna oraz ulicznymi (SQUARE 01).
Montując te oprawy jesteśmy w stanie zaproponować instalację spełniającą najwyższe kryteria norm dotyczących ograniczenia olśnienia.
- Korpus z odlewanego stopu aluminiowego, malowanego proszkowo, odporny na korozję.
- Odbłyśniki symetryczne, asymetryczne i wąskostrumieniowe z czystego, oksydowanego aluminium.
- Szyba bezpieczna, hartowana, umieszczona w maskownicy z aluminium.
- Uszczelki z gumy sylikonowej o wydłużonej trwałości.
- Dławnica PG11 do kabli H05RN-F 3G1 5-10mm.
- Śruby zewnętrzne ze stali nierdzewnej INOX.
STAR PARK 
STAR PARK 150 są to naświetlacze o wysokiej sprawności, o nowoczesnym, liniowym kształcie, na różne źródła światła od 26W do 150W, przeznaczone do oświetlenia ulicznego i dekoracyjnego miejskiego. Dostępność wielu modeli wykonanych w wielu wersjach, z różnymi rodzajami odbłyśników i źródeł światła, umożliwia stosowanie tych opraw w różnych warunkach wymogów instalacyjnych i oświetleniowych, a szeroka gama akcesoriów pozwala spełnić każde wymagania. Naświetlacze STAR PARK 150 z pozycją szyby równoległą do terenu, nie emitują wiązki światła w górę i tym samym nie powodują zanieczyszczenia świetlnego.
- Korpus z odlewanego stopu aluminiowego, malowanego proszkowo, odporny na korozję.
- Odbłyśniki z czystego, oksydowanego aluminium: asymetryczne ( Imax 20° - 45°), wąskostrumieniowe, wąskostrumieniowe asymetryczne ( Imax 23° - 45°) i odbłyśniki typu ulicznego.
- Szyba bezpieczna, hartowana, umieszczona w maskownicy z aluminium.
- Uszczelki z gumy sylikonowej o wydłużonej trwałości.
- Moduł zawierający komponenty zasilacza z ocynkowanej blachy stalowej.
- Zasilacz do pracy przy napięciu 230V/50Hz jeżeli inaczej nie określono.
- Zacisk prądowy do kabli sztywnych i giętkich 3x1,5mm2 max.
- Dławnica M16x1,5 do kabli 5 -10mm.
- Śruby zewnętrzne ze stali nierdzewnej INOX.
SYSTEMPARK LINE 
Oprawy SYSTEMPARK LINE, dostępne w trzech długościach, charakteryzują się umiarkowanymi wymiarami i minimalnym olśnieniem, również dzięki zastosowaniu źródeł światła fluorescencyjnych liniowych lub kompaktowych. W wersjach z oprawką G5 oprawa LINE może posiadać różne emisje światła dzięki możliwości zmiany położenia źródła światła w oprawie.
- Korpus z pomalowanego odlewu aluminiowego.
- Szyba hartowana umieszczona w maskownicy z technopolimeru.
- Uszczelka gumowa.
- Odbłyśniki symetryczne S, asymetryczne A i wąskostrumieniowe C z czystego, oksydowanego aluminium.
- Jarzma mocujące z odlewu aluminiowego.
- Cięgno z aluminium
- Śruby ze stali nierdzewnej INOX.
SYSTEMPARK SKY 
Budowa oprawy SYSTEMPARK SKY opiera się na strukturze z aluminium, w której mieszczą się dwie oprawy w formie półkuli; na źródła fluorescencyjne lub metalohalogenkowe.
- Oprawa do montażu na słupie.
- Korpus i pierścień z malowanego odlewu aluminiowego.
- Szyba przeźroczysta.
- Uszczelka z polimeru.
- Odbłyśnik z aluminium anodyzowanego.
- Akcesoria do systemu regulacji z malowanego odlewu aluminiowego.
- Struktura z malowanego wytłaczanego aluminium.
- Cięgno z malowanego aluminium.
SYSTEMPARK SQUARE 
Oprawy SYSTEMPARK SQUARE wyróżniają się sporymi rozmiarami i wysokimi sprawnościami fotometrycznymi.
Dostępne w dwóch wielkościach, na źródła światła sodowe i metalohalogenkowe, z odbłyśnikami: symetrycznym i asymetrycznym - wiązka średnia lub wąskostrumieniowym - wiązka skoncentrowana.
- Korpus z pomalowanego odlewu aluminiowego.
- Szyba hartowana umieszczona w maskownicy z technopolimeru.
- Uszczelka gumowa.
- Odbłyśniki symetryczne S, asymetryczne A i wąskostrumieniowe C z czystego, oksydowanego aluminium.
- Jarzma mocujące z odlewu aluminiowego.
- Cięgno z aluminium.
- Śruby ze stali nierdzewnej INOX
- Wersje SQUARE 150 są wyposażone w dławnicę
PG11 do kabli H05RN-F 3G1 ?5-10mm; wersje SQUARE 400 są wyposażone w dławnicę M20x1,5 do kabli H05RN-F 3G1 ?10-14mm.
- Do opraw SYSTEMPARK SQUARE 150 i 400 są dostępne okablowania zarówno do źródeł sodowych, jak i metalohalogenkowych.
Przemysłowe
ESPERIA HID 
ESPERIA HID/BI to naświetlacz ze stali nierdzewnej INOX AISI 316L na źródła wyładowcze o mocy max 400W.
Wersja /BI dotyczy opraw wyjątkowo odpornych na korozję, kompletnych w zasilacze umieszczone wewnątrz oprawy, szczególnie przeznaczonych do montażu w środowisku takim jak tunele, przemysł chemiczny, środowisko morskie, kopalnie, obróbki galwanicze itp.
Naświetlacze ESPERIA HID posiadają regulację położenia i dysponują kompletną gamą odbłyśników (symetryczny, symetryczny szeroko rozsyłowy, asymetryczny oraz typu ulicznego).
- Korpus i jarzmo nastawne ze stali nierdzewnej INOX AISI 316L.
- Odbłyśniki z czystego aluminium polerowanego i oksydowanego.
- Szyba bezpieczna, hartowana o grubości 5 mm.
- Uszczelki silikonowe.
- Uchwyty Inox zamykające szybę.
- Śruby zewnętrzne Inox.
IKE 
IKE to oprawy fluorescencyjne liniowe T8, przeznaczone do wewnętrznego oświetlenia hal przemysłowych, magazynów ,korytarzy; jak również do montażu zewnętrznego, ale tylko w miejscach chronionych, takich jak poddasza, wiaty, przejścia podziemne, parkingi piętrowe itp.
- Korpus z poliwęglanu w kolorze jasnopopielatym RAL 7035 z uszczelką z poliuretanu.
- Klosz z poliwęglanu odpornego na promieniowanie UV.
- Korpus i kloszy wykonane są z materiału samo gasnącego V2 Ul94 i są odporne na próbę rozżarzonego drutu do tem. 850°C.
- Odbłyśnik z białej stali, nie żółknący.
- Uchwyty montażowe ze stali nierdzewnej Inox.
Na życzenie dostępne są wersje do łączenia liniowego, na napięcia i częstotliwości specjalne, z bezpiecznikiem, ze statecznikiem elektronicznym regulowanym itp.
RF7 
RF7 to naświetlacze wykonane z blachy pomalowanej na kolor biały RAL 9010, do użytku wewnętrznego, montażu nastropowego lub podwieszanego; przeznaczone szczególnie do oświetlenia obiektów sportowych, powierzchni przemysłowych, magazynów, holów itp.
Naświetlacze te dostępne są wersjach z szybą lub bez szyby;z trzema typami odbłyśników:
* symetryczny (S)
* symetryczne szeroko rozsyłowy (SSD)
* asymetryczny (A)
- Korpus oprawy wykonany z ocynkowanej blachy w kolorze białym RAL 9010 (inne kolory dostępne są na życzenie).
- Szyba bezpieczna, hartowana (IK09)osadzona na dwóch zawiasach z technopolimeru. Zamknięcie szyby dwoma klamrami z tłoczonego aluminium.
-Odbłyśnik z czystego aluminium 99.85% polerowanego i oksydowanego.
LF4 
LF4 to oprawy przemysłowe o korpusie aluminiowym na liniowe źródła fluorescencyjne T5 i T8. Są oprawami o dużej sprawności, o solidnej konstrukcji, odpornymi na korozje, samogasnącymi V0-UL94 (96% całkowicie niepalna, pozostała część odporna na próbę rozżarzonym drutem 850°C). Oprawy LF4 są przeznaczone do montażu zewnętrznego i wewnętrznego, również w środowisku szkodliwym. Liniowy, czysty kształt pozwala na stosowanie opraw LF4 w środowisku techniczno-architekturalnym. Wersje LF4 T5 są okablowane w sposób umożliwiający łączenie opraw w linie świetlne.
Na życzenie mogą być wyprodukowane wersje z zamknięciem z poliwęglanu, zamiast szyby hartowanej, jak również ze statecznikami elektronicznymi regulowanymi, lub na specjalne napięcia zasilania.
- Korpus z oksydowanego wytłaczanego aluminium, boczki z technopolimeru V0-UL94 (850°C).
- Odbłyśniki z czystego aluminium polerowanego i oksydowanego.
- Szyba bezpieczna, hartowana połączona z korpusem zawiasami.
- Uszczelki silikonowe.
- Klamry zapinające szybę aluminiowe ze stalową sprężyną.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne Inox A2.
- Oprawy dostarczane są ze stalowymi AISI 316 sprężystymi uchwytami montażowymi umożliwiającymi szybki i pewny montaż. W miejscach bardzo narażonych na wibracje (np. tunele) zaleca się użycie akcesoria montażowego A0076 lub A0077, pozwalającego ponadto na regulację ukierunkowania opraw.
ESPERIA 
ESPERIA to oprawy przemysłowe na źródła fluorescencyjne T5, 28 i 35W FH/HE - 49, 54 e 80W FQ/HO, o wysokim stopniu szczelności IP66, wykonane ze stali nierdzewnej Inox AISI 316L.
Są przeznaczone do montażu w środowisku szkodliwym, takim jak tunele drogowe czy kolejowe, przemysł chemiczny, platformy naftowe, środowisko morskie, obróbki galwaniczne, hodowle zwierząt, jak również w środowisku o dużym zasoleniu oraz w przemyśle spożywczym. Oprawy te są niezwykle trwałe, o ogromnych możliwościach montażowych i fotometrycznych, mogące spełnić każde wymagania, jeśli chodzi o oświetlenie w środowisku nawet bardzo szkodliwym.
- Korpus ze stali nierdzewnej Inox AISI 316 L, odporny na korozję.
- Odbłyśniki z czystego aluminium polerowanego i oksydowanego.
- Szyba bezpieczna, hartowana (IK 07 - 4J).
Zamiennie - osłona z poliwęglanu (dla przem. spożywczego).
- Uszczelki silikonowe dwuskładnikowe.
- Klamry zapinające szybę ze sprężyną ze stali nierdzewnej Inox.
- Wyłącznik sekcyjny odłączający automatycznie zasilanie elektryczne.
- Dławica PG16 do kabli 10÷14mm.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne Inox A2.
LF8 
Oprawy LF8 Flu T5 z odbłyśnikiem asymetrycznym (A) na jedno i dwa źródła światła lub z odbłyśnikiem symetrycznym (S) na jedno lub dwa źródła, LF8 FLU T8 z odbłyśnikiem symetrycznym (S) na dwa i trzy źródła, ze statecznikiem magnetycznym lub elektronicznym, mogą być instalowane również na dużych wysokościach (6÷10m), będąc podstawowym oświetleniem obiektów handlowych i przemysłowych, sportowych, magazynów, miejsc pracy itp. Są dodatkowo dedykowane do oświetlenia tuneli, spełniając normę CIE 99-1990, jak również pomieszczeń zagrożonych wybuchem - klasa T6 (CEI-EN 50014:5.1.2).
NORMA 
Oprawy NORMA są plafonami szczelnymi do montażu wewnętrznego na ścianie lub suficie, przeznaczonymi do oświetlania obiektów przemysłowych, magazynowych niskich i średnio- wysokich, korytarzy, garaży itp.
Mogą być montowane również na zewnątrz, ale jedynie gdy osłonięte od bezpośredniego działania opadów atmosferycznych, np. pod zadaszeniami, przejścia podziemne, garaże piętrowe itp.
- Korpus oprawy z poliwęglanu jasnopopielatego RAL 7035 z uszczelką nałożoną wtryskowo.
- Klosz poliwęglanowy, przeźroczysty, odporny na działanie promieni U.V., wewnętrznie pryzmatowany. Korpus oraz klosz są wykonane z materiału samogasnącego V2 UL94 i są odporne na próbę rozżarzonego drutu do temp. 850°C.
- Uchwyty montażowe oraz klamry ze stali nierdzewnej Inox.
- Odbłyśnik metalowy pomalowany na biało, nieżółknący.
- Okablowanie standardowe - 230V~50Hz, z kompensacją cos 0.9.
- Jest możliwe łączenie opraw w linie korzystając z akcesoria A0117.
- Na życzenie oprawy mogą być wykonane z okablowaniem: na napięcia i częstotliwości specjalne, z zabezpieczeniem bezpiecznikiem, z statecznikiem elektronicznym regulowanym.
LAMA 
LAMA są oprawami wnętrzowymi zwieszanymi do obiektów przemysłowych i magazynowych, holów itp. Oprawy te złożone są z boksów - układów zasilających, odbłyśników aluminiowych lub akrylowych (zamawianych do układów zasilających) i ewentualnych akcesoriów (szyba, siatka ochronna itp.). LAMA są dostępne w trzech wersjach: LAMA Quick - kompletna w gniazdko i wtyczkę szybkozłączeniową. IP65, korpus aluminiowy pomalowany na RAL 9006. Dostępne wyłącznie z szybą hartowaną (A0120).
LAMA 33 - IP33, korpus aluminiowy pomalowany na RAL 9006.
LAMA II - IP 20, klasa II, górna część korpusu z blachy pomalowanej na RAL 9006 z bazą wykonaną z technopolimeru. Regulowana pozycja źródła światła (od zewnątrz).
Uliczne
KYRO 
KYRO jest rodziną opraw ulicznych High Performances, wykonana w dwóch wielkościach KYRO 1 i KYRO 2.
Oprawa ta została zaprojektowana dla profesjonalych zastosowań w wielu nowoczesnych instalacjach oświetlenia ulicznego i architektonicznego:
*jakość oświetlenia: wysoki poziom równomierności oświetlenia, minimalny poziom olśnienia;
*sprawność: układy optyczne zapewniające szeroką wiązkę światła zwiększającą rozstaw punktów świetlnych, a zatem zmniejszającą ich ilość w danej instalacji oświetlenia, powodując zmniejszenie kosztów ich wykonania;
*długa żywotność

- Korpus i pokrywa z aluminium w kolorze popielatym piaskowym RAL 7039. Klasa szczelności IP66
- Odbłyśnik z czystego aluminium, polerowanego i oksydowanego.
- Szyba hartowana płaska (KYRO 1: IK 09/12 Joule; KYRO 2: IK 08/8 Joule).
- Na życzenie dostępne w wersji z redukcją mocy lub z przełącznikami zmierzchowymi; na napięcia i częstotliwości specjalne; z bezpiecznikiem; z zapłonnikami zwłocznymi.
LYRA 11 
LYRA to oprawy oświetlenia ulicznego, których obudowa została wykonana z polimeru technicznego o dużej wytrzymałości mechanicznej jak również odporności na promieniowaninie U.V. i na korozję. Oprawy LYRA są w szczególności przydatne w oświetlaniu ulic, autostrad, parkingów oraz zewnętrznych powierzchni przemysłowych. Optyka cut off pozwala na realizację instalacji oświetlenia bez zanieczyszczenia świetlnego. Nachylenie opraw jest regulowanie od zewnątrz od 0°do + 20°
Oprawy LYRA są dostępne w dwóch wersjach: LYRA 11 z polerowanym i oksydowanym aluminiowym odbłyśnikiem (max 250W).
- Korpus i pokrywa z poliamidu RAL 7035.
- Rozłącznik automatyczny sieci.
- Uchwyt montażowy na słupy lub wysięgniki O42÷76mm wykonany z aluminium RAL 7035, z układem szybkiego blokowania i z śrubą zabezpieczającą nierdzewną.
- Moduł układu zasilającego łatwo demontujący się bez użycia narzędzi, zacisk przyłącza elektrycznego 2x2,5mm2.
- Układ optyczny (szyba + odbłyśnik) IP66.
- Szyba hartowana, bezpieczna, płaska, z uszczelką silikonową naniesioną bezpośrednio.
- Możliwość szybkiej wymiany źródła światła.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
MYRA 12 
MYRA 12 jest typową oprawą oświetlenia ulicznego, wykonana w klasie II, przeznaczoną przedewszystkim do oświetlania lokalnych ulic, parkingów, zewnętrznych terenów przemysłowych itp.
Oprawy MYRA 12 zostały zaprojektowane i wykonane, aby zapewnić:
wysoką sprawność instalacji z doskonałą dystrybucją światła,
dużą równomierność oświetlenia terenu, instalacje o niskim koszcie a zapewniające brak zanieczyszczenia świetlnego.
Mamy do dyspozycji dwie wersje opraw:
MYRA 12/PMMA - z kloszami wykonanymi z polimetakrylanu, oraz MYRA/V z odbłyśnikiem zamkniętym szybą hartowaną (17J).
- Uchwyt mocujący nadający się na słupy i wysięgniki O42÷60mm wykonany z aluminium RAL 7035, szybko blokujący się.
- Korpus nośny z polimeru technicznego RAL 7035.
- Moduł z układem zasilającym i oprawką łatwy do demontażu bez użycia narzędzi.
- Pokrywa oprawy podwieszana, pozwalająca na łatwy i wygodny dostęp w czasie obsługi.
- Odbłyśnik wykonany z czystego, polerowanego i oksydowanego aluminium, malowany zewnętrznie proszkowo na kolor jasny popiel RAL 7035.
- Uszczelka silikonowa naniesiona bezpośrednio na szybę.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
5STARS SR 
5STARS 1/SR są oprawami przeznaczonymi do oświetlenia ulicznego, wyposażone są w specjalny odbłyśnik o wysokiej sprawności.
Możliwe do stosowania w tych oprawach źródła to:
źródła wyładowcze o mocy max 150W oraz fluorescencyjne o moc max 57W. Podstawowe zastosowanie tych opraw to: oświetlenie małych i średnich ulic, alejek, parkingów, a ich zaletą jest:
wysoka sprawność instalacji
wysokie poziomy natężenia oświetlenia.
komfort oświetlenia.
możliwość stworzenia instalacji oświetleniowej bez szkodliwego zanieczyszczenia świetlnego.
wyjątkowa, silna budowa opraw, bezawaryjność, porównywalna z naświetlaczami, od których pochodzą.
- Korpus aluminiowy pomalowany na popiel RAL 9006.
- Uchwyt aluminiowy RAL 9006 na słupy i wysięgniki O60÷76mm, z możliwością montażu na tym samym słupie jednej lub dwóch opraw (naprzeciwlegle).
- Odbłyśnik typu ulicznego o wysokiej sprawności z czystego, polerowanego aluminium.
- Szyba hartowana połączona z oprawą na zawiasach.
- Uszczelka silikonowa.
- Płyta montażowa zawierająca układ elektryczny wykonana z ocynkowanej blachy.
- Zacisk przyłącza elektrycznego na przewody (drut lub linka) 3x1,5mm2 max.
- Dławica M16x1,5 do kabli 5÷10mm.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
LEO/SR 
LEO/SR są oprawami przeznaczonymi do oświetlania ulic dużej prędkości przejazdu, w terenie zabudwanym jak i poza nim (250W), do oświetlania parkingów i placów, oferując:
dużą równomierność oświetlenia danej powerzchni, poziomy natężenia oświetlenia zgodne z zaleceniami C.I.E. 30.2,
komfort oświetlenia C.I.E. 31,
brak zanieczyszczenia świetlnego,
wyjątkowo silna budowa, gwarantująca pewną i bezawaryjną pracę, odporność na czynniki zewnętrzne, porównywana z tą, jaką mają naświetlacze zewnętrzne od których się wywodzą.
- Korpus oraz uchwyt na słup aluminiowy pomalowany na RAL 9006.
- Uchwyt przeznaczony na słup lub wysięgnik O60÷76mm, na jedną lub dwie oprawy montowane naprzeciwlegle.
- Odbłyśnik aluminiowy składający się z pięciu części, aby zapewnić doskonałą kontrolę emisji światła i wysoką sprawność.
- Szyba hartowana, bezpieczna połączona z korpusem zawiasami. Aby zapewnić wiele rozwiązań iluminacyjnych oprawy LEO/SR są dostępne z dwoma rodzajami szyb:
- szyba przeźroczysta, która umożliwia wysoką sprawność oprawy,
- szyba matowa (wersja soft) umożliwiająca lepsze rozproszenie światła, ale mniej intensywne.
- Uszczelka silikonowa naniesiona bezpośrednio na szybę.
- Klamry domykające szybę ze sprężynami nierdzewnymi.
Rezydencyjne
FLUOLINE 
FLUOLINE są nową rodziną opraw na źródła fluorescencyjne kompaktowe, która jest dodatkiem do już istniejących FLUOSPOT, RANDA i ROK, powiększając i uelastyczniając gamę dostępnych opraw uniwersalnych na tego rodzaju źródła. Nowa linia FLUOLINE jest podzielona na trzy grupy:
- FLUOLINE 1
- FLUOLINE 2
- FLUOLINE 3
różniące się między sobą formą, wielkością, dostępnymi mocami i stosowanymi źródłami światła, jak również przeznaczeniem.
Oprawy FLUOLINE mogą być stosowane na zewnątrz i wewnątrz, jako uniwersalne oprawy oświetleniowe w rezydencjach, budynkach, oświetleniu architektonicznym małych i średnich obiektów.
Korpus oprawy FLUOLINE wykonano z technopolimeru, a klosz z poliwęglanu odpornego na działanie promieniowania U.V., uchwyty montażowe, (gdy przewidziane) ze stali nierdzewnej. Oprawy te całkowicie odporne są na korozje i mogą być również montowane w klimacie morskim.
Wykonanie w klasie ochronnej II, niewymagającej przyłączenia uziemienia, jak również możliwość (korzystając z odpowiednich akcesoriów) łączenia opraw w linie, zwiększa opłacalność stosowania opraw FLUOLINE.
FLUOSPOT 
FLUOSPOT są oprawami wielofunkcyjnymi, które mogą być montowane na zewnątrz i wewnątrz, bezpośrednio na ścianie lub na wysięgniku.
Oprawy te wykonane są z technopolimeru, stosowane w nich źródła światła to źródła fluorescencyjne kompaktowe (max 24W), dzięki którym FLUOSPOT charakteryzują się małym poborem mocy.
Coraz częściej oprawy tego typu bezproblemowo i opłacalnie zastępują oprawy na źródła halogenowe w instalacjach oświetlenia szyldów, reklam, handlowych terenów zewnętrznych itp.
Korzystając w tym celu proponowanych akcesoriów mogą być również instalowane na wysięgnikach (0,5 i 1m) lub statywach teleskopowych.
- Korpus oprawy wykonany z polimeru wzmacnianego, dostępny w kolorach czarnym i białym RAL 9010.
- Poliuretanowa uszczelka.
- Klosz poliwęglanowy, odporny na promieniowanie UV.
- Przegub wykonany z polimeru z funkcją łącznika elektrycznego, gwarantujący silny i pewny sposób blokady oprawy.
- Odbłyśnik z czystego aluminium, służący również za nośnik układu elektrycznego.
- Uchwyt mocujący oprawę do ściany z pomalowanej blachy.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne.
Na życzenie oprawa może być wyposażona w śruby imbusowe TORX Inox, dodatkowo zabezpieczające klosz przed aktem wandalizmu.
RANDA 
Oprawy RANDA przeznaczone są do użytku zewnętrznego (jakkolwiek nie ma przeciwwskazań do stosowania wewnętrznego), wykonane są z technopolimeru, są odporne na korozje. Oprawy te przede wszystkim nadają się do oświetlenia zewnętrznych powierzchni handlowych, rezydencjalnych, małych paneli reklamowych, tablic informacyjnych itp.
RANDA są dostępne dla różnych mocy (max 100W), jak również dla różnych rodzajów źródeł: źródła kompaktowe fluorescencyjne, sodowe nisko i wysokoprężne, rtęciowe i metalohalogenkowe. Oprawy RANDA są dostępne w dwóch wersjach: RANDA do montażu stałego na ścianie.
RANDA OR z możliwością regulacji położenia. To umożliwia stosowanie tych opraw w różnych sytuacjach instalacyjnych i różnych zastosowaniach. - Poliamidowy korpus wzmocniony włóknem szklanym, dostępny w kolorze czarnym.
- Klosz poliwęglanowy odporny na promieniowanie U.V. W modelach RANDA 80 i 100 dodatkowo zabezpieczony od promieniowania UV (źródła) szybą hartowaną zamontowaną od wewnętrznej strony klosza.
- Uszczelki silikonowe.
- Śruby zewnętrzne nierdzewne Inox.
- Korzystając z akcesoria A0047, uchwyt na słup, możliwy jest montaż opraw na słupie O60mm jednej lub dwóch opraw RANDA (przeciwlegle). Akcesorium A0052 pozwala na połączenie opraw w linie.
- Używając akcesoria A0026 jest możliwe montowanie opraw RANDA/OR na wysięgnikach (0,5-1m).
JAGUAR 
Oprawy JAGUAR są małymi projektorami do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, nadające się do tworzenia efektów świetlnych.
Są dostępne w wielu wykonaniach:
JAGUAR 01/02, aluminiowe, na źródła PAR 38.
JAGUAR PA 38 na źródła PAR38, wykonane całkowicie z technopolimeru, odporne na korozje, również w klimacie morskim.
JAGUAR 92/19÷23, na źródła halogenowe niskonapięciowe bez zasilacza.
JAGUAR 92/25÷32, jak modele 19÷23, ale z transformatorem zasilającym.
Do instalacji bezpośrednio w ziemi konieczne jest użycie akcesoria A0071 lub A155 (nie może być przysypany ziemią).
JAGUAR 01-02 : przegub i puszka przyłącza z poliamidu, korpus i pierścień mocujący szybę aluminiowy, uszczelka silikonowa.
JAGUAR PA 38 : wykonany całkowicie z poliamidu. JAGUAR 92/19÷23: przegub i puszka przyłącza z poliamidu, korpus i pierścień mocujący szybę aluminiowy, uszczelka silikonowa, szyba hartowana, śruby zewnętrzne nierdzewne.
JAGUAR 92/25÷32: jak modele 19÷23, ale z dodatkowym poliamidowym pojemnikiem na zasilacz. Oprawy JAGUAR 92/25÷32 mogą być łączone w linie używając akcesorium A0167.
SKIPPER 
SKIPPER to małe naświetlacze halogenowe (max 300W) o asymetrycznej emisji światła, do oświetlania witryn sklepowych, regałów, szczegułów architektonicznych, szyldów itp.
Są dostępne dwie wersje tych opraw: SKIPPER i SKIPPER COMPACT.
SKIPPER COMPACT mogą być używane jedynie wewnątrz.
SKIPPER mogą być używane również na zewnątrz pod warunkiem montażu opraw w dozwolonych pozycjach.
- Korpus oprawy aluminiowy pomalowany na kolor czarny lub biały.
- Szyba hartowana bezpieczna połączona z korpusem dwiema sprężynami stalowymi Inox.
- Odbłyśnik wykonany z czystego aluminium.
- Puszka przyłącza elektrycznego, będąca częścią przegubu regulacyjnego położenie oprawy wykonana z poliamidu w następujący sposób:
- SKIPPER - przegub kompletny w półeczkę do montażu na ścianie. Możliwy montaż również na wysięgniku, używając akcesoria A113/500-1000.
- SKIPPER COMPACT - do instalacji na ścianie, jedynie do użytku wewnętrznego.
- Przeguby odpowiednio wyprofilowane, umożliwiające łatwe i szybkie blokowanie oprawy w żądanej pozycji.
Copyright © 2007   Wszystkie prawa zastrzeżone